14 апреля 2020 г. 17:11

5 Щоб не загубити власних спогадів

У цієї книжки немає початку і кінця. Вас просто раптово включають в коло, а через 150 сторінок так само раптово з нього викидають. Автор показує вам шматок життя головного героя і вибір за вами: прожити цей проміжок часу з героєм чи відмовитися.

Щоб книжка вам сподобалася, не вимагайте від автора чіткості та структурованості. Не вимагайте більшого, ніж він вам дав, ні на що не сподівайтеся. Дозвольте історії вас захопити та залиште її, коли дочитаєте.

Ніяких вам філософських роздумів, пересипаних метафорами та глибокими думками, ніяких заохочень вас, як читача, у вигляді можливості передбачити фінал. Бо його, повторюся, немає.

Що ж є? Життя у чистому вигляді. Люди, чиї імена лишилися тільки на сторінках втраченого блокнота, трохи самотності, трохи інтриги  і валіза, ключ від якої давно втрачено.

І багато спогадів.

Пам'ять - головний герой книги. Зрадлива, несправедлива, вибіркова. Така як у всіх. Спогади, що зринають один за одним. Спогади, які здаються чужими. Спогади, які боляче ранять, але вони - це і життя.