22 марта 2020 г. 12:47

5 Зручний лікнеп із суперечливими поглядами.

Дуже добре написаний і перекладений текст про економіку, принаймні, про бачення автора суспільних відносин із стародавніх часів, їх вплив на теперішній час, на сучасні економічні і політичні відносини.
Найкраще і найголовніше в ньому – проста мова, зручна для засвоєння підлітком або не дуже тямучого в цих питаннях дорослого. Дуже просто пояснюються механізми функціонування фінансової системи країн, основні економічні поняття і як їх сприймати. Книга на один вечір.
Сподобалося, що економічний розвиток в тексті пов’язується із політичним і суспільним розвитком, розглянутий взаємний вплив різних чинників один на одного.
Автор є прибічником «лівої» ідеї, тому не можу не звернути уваги на те, що матеріал викладений дещо однобічно. Оскільки Греція не є досить типовою державою і останні роки живе на зовнішні борги, які їй списуються, автор виводить теорію того, що так і потрібно робити всім країнам. Банкіри і підприємці виступають у тексті на боці зла і є ледве не єдиним чинником, що стоїть на заваді суспільного блага та екологічного раю. Відроджується марксистська ідея сумісного суспільного володіння засобами виробництва, яка показала свою неспроможність в багатьох спробах 20 століття.
Тому, вважаю, варто рекомендувати книгу для читання підліткам і людям, що воліють отримати найперше уявлення про початкові засади економічної теорії, але читачеві треба мати на увазі неоднозначність позиції, що в ній викладені.