28 ноября 2019 г. 11:06

Мій молодший син читає книжки цієї серії із великим задоволенням! Цього разу у бібліотеці серед інших нам трапилася книжка і про Маргарет Тетчер, яку я одразу відклала й собі. Я не люблю читати "дорослі" біографії або мемуари, але дізнатися трохи більше про "залізну леді" дуже хотілося.

Своїм дитинством я ще встигла "зачепити" Радянський Союз, де серед небагатьох цікавинок по ТБ була передача "Международная панорама". Зовсім не дитяча, проте я дуже любила дивитися її з батьком. Міжнародні кореспонденти розповідали про жахи життя у капіталістичних країнах, а серед постійно вживаних слів траплялося і прізвище Тетчер. Мені подобалася ця сувора на вигляд жінка з гострими рисами обличчя та пишною зачіскою. Її особистість завжди цікавила, але жодного разу я не намагалася дізнатися про неї більше. Ну, окрім статті у Вікі. І от зараз я мала змогу почитати про її життєвий шлях, нехай і у викладі для дітей.

Маркування книги "10+", тож це досить змістовна коротка біографія Маргарет, зрозумілою для дітей мовою, без розсусолювання, хоча деякі терміни, як от "квазі-республіка", залишилися без пояснення. Висвітлені основні етапи життєвого і політичного шляху. Кожна глава присвячена одному дню (умовному або й фактичному) з цих етапів. Такий виклад мені не дуже сподобався, проте головне, що це не просто дата, а й події навколо неї. Це не просто описи подій, це діалоги та історії. Наприкінці книги дана зведена біографія, яка хоча й трохи дублює основний текст, дає й додаткову інформацію.

Що категорично НЕ сподобалося, так це ілюстрації! Таке враження, що художник - дитина, яка навчається малюванню :(