GorgoneChatta

19 ноября 2019 г. 15:09

3.5 Так люблю той Львів, що бракує ми слів

Обережно, можливі спойлери! ;)
--------------------------------
Почнімо з того, що так склалося, що ніколи в житті я не читала наших сучасних авторок. Мені попадалися тільки чоловіки - Макс Кідрук, Андрій Любка, Володимир Арєнєв; а от книжки від жінок чи то я оминала, чи то вони мене. Можливо, в мене була стійка думка, що жінка нічого хорошого не напише; можливо, мені просто руки не доходили. І от, тепер дійшли.
Що я можу сказати? Це не зовсім те, чого я очікувала. Я думала, ця книга більше заглибить мене в історію Львова, буде більш містичною, темною, просякнутою якимись чарами... Не зовсім так. Історичний шматочок тут є, але він займає не найбільшу частину книги. Містичну лінію мені теж не вдалося відчути як слід - часом на сторінках книги з'являється дивна жінка в чорному, але я й досі не зрозуміла, до чого вона там, і для чого їй так необхідно було знати, котра година.
Розкажу ліпше докладніше про сюжет та про героїв:
----------------------------------
Як я зрозуміла, авторка задумала вписати в цю книжку переселення душ. Сюжет бере початок в 1891 році, між панянкою та бідним журналістом зароджується кохання, якому не судилося стати щасливим. Мабуть, "декорації" мені сподобалися більше, аніж сама "вистава". Зізнатися, Львів - моя найбільша слабкість. Не маючи нагоди жити в цьому місті, я постійно до нього лину; і мені було за велику приємність читати про старі вулички, бруківку, площу Ринок, про старовинний та чарівний дух міста. До того ж, я люблю історію, і мені цікаво було дізнатися, чим Львів жив сотні років тому. Не можу сказати, що інформація, наведена в книзі, була вичерпною, але дізнатися трохи нового в мене вийшло ;)
Після переломного моменту, який описувати я не буду, історія переміщується в інший час, лишаючись на тій самій локації. Все той самий Львів, але вже наш, сучасний. Головною героїнею є дівчина на ім'я Любка, яка шукає своє примарне кохання на вулицях Львова. Його звати Любомир і він їй... наснився. Звісно ж, читач розуміє, що Степан, який фігурував у першій частині історії, і є Любомир, якщо можна так сказати; так само і з панянкою Софією, яка переселилася в Любку. Не знаю, чи достовірно я трактувала історію, але мені здається, що так ;)
Загалом, з сюжетом ясно. Не те щоб він дуже оригінальний чи захоплюючий. Спочатку мене взагалі дратувала банальність, але згодом мені стало затишно та доволі цікаво.
Герої також не надто яскраві, але якісь... свої. Натуральні, чи що. Мені було приємно знаходитися в їхній компанії ті декілька годин, на протязі яких я читала цю книгу.
---------------------------------------
Тепер я можу сказати і про власні враження. Шкода, але я не люблю романтику, як окремий жанр, і не зовсім вмію її сприймати. Мені було занадто солодко, чи що, особливо з самого початку. Якби я писала цю книгу, я би приділила більше уваги діям в першій, історичній частині, а не коханню, але писала її не я. В другій, сучасній частині баланс вирівнявся, і мені стало набагато приємніше читати.
Загалом, затишна та приємна книжка, з якою можна легко провести кілька годин, не напружуючись. Персонажі тут ніби давні знайомі, та й саме місто теж. Львів тут представлено достоту так само, як уявляється він мені, і від цього моє відношення до книги тільки покращилося ;) Все ж, це дуже гарне місто для того, щоб про нього писали книжки.
І підведу: мені сподобалося! Не зважаючи на те, що я скептично відношуся до романтики, це було непогано. Я не впевнена, що в найближчий час повернуся до книг про любов, але це був цікавий досвід ;)
Дякую за увагу!

Книга була прочитана в рамках гри Чотири сезони
Книга была прочитана в рамках игры Четыре сезона
--------------------------------------
За рекомендацію дуже дякую lyuda_radon ! :)

Дякую що поділилися враженнями.
Можу сказати що серед українських письменниць не тільки романтики. Гарних вражень від нових книжок.

Я ні в якому разі не хотіла сказати, що усі українські авторки пишуть тільки романтику, звісно ж ні. Взяти хоча б Дару Корній чи Оксану Забужко. Я мала на увазі, що ще не встигла з жодною авторкою ознайомитись, і нікого не хотіла образити :)

От лиха година :))) в мене сьогодні проблеми з висловленнями.
Я ні в якому разі не вважаю що когось хотіли образити :))
Мала на увазі що є багато чудових акторок з якими варто познайомитись і отримати од цих книжок гарне враження.
Мабуть потрібно виспатись, тоді з людьми буде розумітись :))))

Що ж поробиш, з усіма буває :)
Гарного вам вечора! :))

Дякую, на взаєм :)