Kate_hamster

12 ноября 2019 г. 13:52

1 Багато роздумів, мало життя

Якщо назвою "Прогулянка хмарами" автор хотів наголосити на тому, що люди будуть не жити своє життя, а постійно знаходитися у стані роздумів, то це в нього не вийшло, бо антоація і назва обіцяють зовсім не те, що можна знайти у книзі.

Цю книгу я купила випадково - на неї була ну дуже хороша знижка в онлайн-крамниці, до того ж назва інтригувала мене. Противачши перші два речення мені навіть здалося, що книжка буде досить цікавою. Проте дуже швидко з'ясувалось, що я сильно помилялась. Книжка виявилась жахливою. Це видання - збірка есеїв про людей, який поєднує Белград. Герої з одного тексту до іншого начеб-то не кочують, бо імена у них різні, в тім, ніякої різниці ти не відчуваєш.

Тож перша проблема - у автора всі герої однакові: жінки, чоловіки, молоді, старі, вони всі абсолютно однакові. Мислять однаково, розмолвляють однаково, якщо не дуже концентруватися на тексті можна навіть не зрозуміти, що вже інший герой, щось розповідає про своє життя.

Друга проблема - у книзі дуже мало дій і дуже багато роздумів. Реально в книзі не відбувається нічого, йде постійний потік свідомості з кількома вкрапленнями дій, і все. Більш того, різнциі у стилі опису дій та думок немає. Начебто б повинна бути якась різниця, а її немає.

І третє - всі герої говорять та думають дуже складними і психоаналітичними конструкціями. Там така купа непотрібних метафор та прикрашань, що просто голова йде обертом. Більш того, усі ці тексти здаються настільки картоними та надуманими, що їх просто неможливо читати.

Книга коштувала не дорого, але мені шкода витрачених грошей та часу. Навіщо це перекладали? Чогось нормального не було? Дуже не раджу це до прочитання, почитайте щось більш якісне.