kallisto_kyiv

23 августа 2019 г. 01:46

Хоч і стоять теги "дитяча проза", але її буде корисно і важливо почитати всім дорослим. Книга алегорична і дивна, але потім втягуєшся. Зав'язка сюжету така: в цілком звичайній сім'ї, яка просто мріє здаватися максимально звичайною, народжується дитина, яка не підкоряється законам земного тяжіння і завжди летить в небо. Батьки спершу терплять це, але їм так соромно, що сил нема. Вони ніколи не ходять з Барнабі гуляти, щоб його не побачили сусіди, не ходять до лікарів, бо що люди скажуть, потім віддають його в школу для "особливих" дітей, де зібрали як відверто пропащих шибайголов, так і таких, як Барнабі. Але останньою краплею стає те, що Барнабі показали по телевізору. І батьки наважуються на відчайдушний крок - відпускають Барнабі в небо, щоб він нарешті перестав привертати до них увагу. Він не гине, цей політ стає першим у черзі його дивовижних і чудових пригод, після яких він розуміє, що бути "не таким" не страшно, не погано, що не відповідати очікуванням батьків не страшно, і що кожна людина має в житті свою дорогу, і треба не боятися нею іти. Тут є і вузьколобі батьки, яких вже ніщо не змінить і не врятує, і які не мають мужності зізнатися іншим дітям, куди подівся Барнабі. Є брат і сестра Барнабі, які люблять брата і дуже хочуть, щоб він повернувся, для них він - рідний і важливий член сім'ї.

Цікавих і дивовижних людей зустрічає Барнабі під час своєї подорожі. Про кожного персонажа можна говорити довго.

Добра і зворушлива історія, раджу почитати.