14 мая 2019 г. 16:28

!!! Увага, спойлери !!!
Почну з того, що мені книга дуже сподобалася. Я вже й не згадаю, коли востаннє якийсь автор змушував мене так щиро ненавидіти свого героя. Взагалі, тема свекруха - невістка не така вже й оригінальна, проте частіше її використовують в комедійному жанрі, а тут ми маємо добротний психологічний триллер.
Лаура, жінка освічена, з хорошим вихованням і статусом, яка, після раптової смерті новонародженої донечки, вирішила народити знову і зробити все, для того, щоб захистити свого синочка від будь яких бід і негараздів. Багаторічна зрада чоловіка стоїть між ними невидимою стіною, проте жоден з них не наважується зробити перший крок в бік розлучення. Живуть собі, як чужі люди під одним дахом, тихо ненавидячи один одного... В якийсь момент саме син, Даніель, стає центром життя Лаури. Коли син підростає, стає більш самостійним і починає більше часу проводити поза домом, то віддушиною для жінки стає улюблена робота.
Коли Даніель зустрічає Черрі, йому здається, що вона саме та, єдина, адже дівчина виділяється не лише яскравою зовнішністю, але й гострим розумом і, що найважливіше, щирістю і простотою. Та чи не ховається під красивою обгорткою гидка сутність? Про це ми дізнаємось, коли Даніель запросить свою обраницю познайомитися з його батьками. Хоча перша зустріч між потенційними свекрухою та невісткою була не надто вдала, у виправдання Лаури, можу сказати, що вона дійсно намагалася прийняти дивну дівчину, і давала Черрі не один шанс влитися у сім"ю. Проте норовливій дівчині і не була потрібна прихильність Лаури. Навпаки, вона хотіла усунути жінку з дороги, і позбавити будь якого впливу на сина, адже справжньою метою дівчини був не Даніель, а його гроші і становище у суспільстві. І ніщо не встане у неї на шляху...
Було декілька моментів для мене незрозумілих, які, втім, не вплинули на загальне враження від книги:
1) Чому Даніель навіть на хвилину не задумався про те, що його мати, яка є поряд з ним все життя, і яку він повинен знати як свої п"ять пальців, може бути права щодо мотивів його обраниці? І як можна повірити людині, яку знаєш всього тиждень-другий, що твоя матуся, яка з тебе пилинки здувала все життя - зле стерво?
2) Чому в характері Черрі ми поперемінно спостерігаємо то манію величі, то комплекс неповноцінності?
3) То хто ж така Черрі? Хитра психопатка чи надто амбіційна провінціалка з викривленими моральними принципами? Випадок з цуценям схиляє мене до думки, що саме психопатка, але коли з Даніелем сталася біда, вона проявляє співчуття та каяття, що психопатам не притаманно.
Такі запитання виникали в мене при прочитанні даної книги, проте, повторюсь, враження вони не зіпсували)