7 мая 2019 г. 19:59

4 Спойлер Терапія смерті злила його до купи

Продовження і остання частина дилогії про людину з множинними особистостями – Біллі Міллігана. Не буду приховувати, що перша частина сподобалася більше, аніж друга. У «Війнах Міллігана» текст поданий «сухіше», більше схожий на звичайний фактаж. Не можу сказати, що не було цікаво, адже кожна сторінка передавала всі найскрутніші моменти із життя Біллі.

Тяганина. Перше слово, яке спадає на думку, коли думаю про сюжет книги. Біллі бореться за своє існування в нормальному середовищі серед звичайних людей. Але! Його звинувачують в зґвалтуванні трьох дівчат, ще й до того він має дисоціативний розлад множинної особистості, в існування якого багато хто не вірить. Чоловік змушений протистояти суспільству та якось навести лад в своїй голові, бо кожна особистість не завжди йшла на компроміси.

Жертва системи. Історія Біллі – це крок вперед в історії психіатрії. До того часу був відомий лише випадок із Євою та Сивіллою (жінки, в яких також виявляли розчеплення особистості, однак кількість особистостей була не великою). Оскільки в тілі Міллігана жило 24 особистості, то це не могло не зацікавити громадськість та спеціалістів в галузі психіатрії, які вивчали цей унікальний випадок. Люди ділились на два ворожі табори: ті, хто всіляко підтримували Біллі, хотіли довести його діагноз, і ті, хто не довіряли чоловікові та планували посадити за ґрати. Ця боротьба тривала упродовж всієї книги. Його засуджували, принижували, намагались морально зламати, знищити його і всіх особистостей. Не легкий виявився бій за право просто жити.

Історія на межі життя і смерті.
Завдяки їй суспільство заглибилось у проблеми людей з множинними особистостями.
Стало зрозуміло, звідки виникають такі проблеми з психікою людини.