7 февраля 2019 г. 05:28

4 Каспаров. Зима наближається.

Політична публіцистика – жорстка, смілива і безкомпромісна книга, можна сказати найскандальніша книга останніх років, написана одним з останніх опозиціонерів Росії,  найвідомішим королем шахів Гаррі Каспаровим. В цій книжці він спробував правдиво розповісти свої враження та спостереження політичного життя в Росії, від розвалу СРСР до нашого часу. Каспаров привідкрива завісу таємниці над такими резонансними подіями, як прихід до влади Путіна, згортання демократичних реформ в Росії, війни в Чечні, справи «Юкоса», агресії проти Грузії і України, анексії Криму. В цілому автор не просто ділиться своїми думками, а намагається, кожне своє твердження підтвердити фактами, один за одним розвінчуючи всі міфи російської пропаганди. Зрозуміло, що по-перше, ця книга написана для росіян, Каспаров намагається «відкрити очі» своїм співвітчизникам на те, що зараз коїться в їхній країні. По-друге, ця книга написана для країн Заходу, бо саме за їх мовчазної згоди сталися всі описані події. І по-третє, ця книга застереження, від політичних компромісів із власним сумлінням, від небажання називати речі своїми іменами. Книгу рекомендую прочитати всім хто цікавиться політикою, книга хоч і належить до публіцистики, читається легко, із інтересом.