16 октября 2018 г. 11:37

В школі чомусь ми цей твір не вивчали. Даремно.
Взагалі, я знаю, що деякі вчителі історорії рекомендують паралельно читати певні твори. Делеко не кожен вчитель так робить. А ще меньше учнів знаходять час, щоб читати щось, крім основної шкільної программи.
Та точно не раз бачила, що, прочитва деякі історичні романи, учні, та й дорослі, починали більше цікавитись історією.
В цій книзі, яка, є ще й кіно-повістю, розповідається про історію однієї родини в період Вітчизняної війни.
Це старшна сторінка нашої їсторіі. Тоді, по суті, на більшій частині территорії Украини йшла не одна війна. Воювали з німцями, а були й ті, хто ще воював не тільки з німцями, але й проти СССР.
Довженко вибрав для своєї розповіді біль звичну лінию. Але від цього вона не стала мешн жахливою, чи менш трагічною. На війні гинуть сини, чоловіки, дідусі. На війні гвалтують, катують, морально вбивають. На війні втрачають душу ті, кому вдалось вберегти тіло.
Війна не робить людей счасливими. Навіть ті, хто виграють, по суті, програють свій спокій до кінця життя. Війна накладує відбиток на все, до чого торкається.