Bookoedka

19 сентября 2018 г. 20:41

Класичний приклад синтезу літератури і принципу Східної філософії «задовольнятися малим». Одного разу чоловік вирішує поповнити свою колекцію комах, бере з цією метою відпустку, але навкруги не видно нічого, крім піску і «жінки в пісках», у якої неясно що на душі і серці.

Коли ми обговорювали цю книгу, хтось з дівчат написав, що відчай переріс у покору, а покора – у пізнання себе. Можливо, однак мені завжди було цікаво, чому він залишився там, у пісках. Для мене ця книга стала літературним відображенням східно-філософського підходу щодо п’яти стадій, яку я ніколи серйозно не сприймала, але і заперечити не можу.

Тобто, якщо на пальцях, то перша стадія у чоловіків – потяг. З героєм книги так само, про розумові здібності жінки він був невисокої думки. Для жінки найважливіше – інтелект, тому героїню підкупив дивний, але розумний і ерудований головний герой. Друга стадія зближення – невизначеність, коли людина може відчути, що більше «не тягне», звідси сумніви і душевні метання. Наступна – бажання бути єдиним або єдиною (тут не про шлюб, а стан, коли не хочеться більше ні з ким спілкуватися). Четверта стадія – це стадія душевної близькості, остання стадія – це заручини. В ідеалі, виходячи з теорії п’яти стадій, кохання остаточно визначається і підтверджується, як не парадоксально, саме на останній стадії.