8 апреля 2018 г. 11:25

3 Український сум

Ну чому ж воно все так сумно та пєчально? І знову книга, написана в кращих традиціях української поминальної літератури. Всі страждають, мучаться, переживають екзистенціальні кризи, втрачають себе та знову страждають. Це збірка невеликий за обсягом новел про сумне життя українців в себе на батьківщині та за її межами. І хоча книга досить депресивна і навіть іноді не зрозуміла з точки зору посилу, в неї є один великий плюс - мова Василя Махно, от вона мені сподобалася. Так, в ній присутні діалектичні слова, але сам стиль пана Василя мені подобається. І ніби сюжети пусті, а між цієї пустоти філософські нотки та глибокі драми душ людських. А ще мені дуже заділо "На автобусній" - ніби все життя в мініатюрі, тут тобі і юродиві, і нікому не потрібні, і хитрі, і ниці.
"Дім у Бейтінг Голлов" - то мов кадр фотоплівки, маленькі та сумні миттєвості життя. Потік свідомості різних людей та й самого життя. В мене неоднозначні враження. Гарно, але сумно. Але, думаю, у цього автора обов*язково почитаю ще щось.