Czarna komedia w mistrzowskim wykonaniu!

Spotykają się dwie pary. Zdawałoby się, że wszystko je łączy. Nienaganne maniery, wysoki standard życia i satysfakcja z uczących się w najlepszych…
Издательство: Audioteka

30 января 2022 г. 16:52

Вясёлая праўда: акцёры ў польскай «суперпрадукцыі» выступілі цудоўна, ну ды вядомыя імёны з прозвішчамі да гэтага абавязваюць. Сумная праўда: калі ты чытаў, глядзеў ці слухаў хоць адну сучасную французскую п'есу, ты ведаеш на памяць іх усе, і час, патрачаны на гэта, можна было звесці да хвіліны з дапамогай кароткага зместу — верша «Mieszkańcy» Юльяна Тувіма. Страшныя мяшчане страшна лаюцца на страшнай сцэне, а драматург вагаецца паміж павярхоўным французскім цынізмам і глыбіннай французскай прэтэнцыёзнасцю, якія нібыта мусяць надаць твору мастацка-філасофскую прывабнасць. Ці не мусяць? Не ведаю. Я проста страшна пазяхаю, і нічога больш.

ISBN: 9788375084870

Год издания: 2021