4,8

У кнігу паэта Генадзя Бураўкіна, аднаго з найяскравейшых прадстаўнікоў славутага “філалагічнага пакалення”, увайшлі выбраныя вершы апошняга часу — 2010—2013 гадоў, большасць з якіх друкуецца ўпершыню.
Серия: Кнігарня пісьменніка
Издательство: Кнігазбор

Torvald5

13 ноября 2017 г. 19:08

Гэтая кніга - бадай адзін з самых адметных зборнікаў паэзіі 10-х гадоў ХХІ ст. І не толькі таму, што ён аб’яднаў апошнія вершы славутага майстра паэтычнага слова Генадзя Бураўкіна. Сама кніга, а дакладней гісторыя яе стварэння, ужо сталася легендай. Кнігу ўклаў Сяргей Шапран. Генадзь Мікалаевіч папрасіў яго падрыхтаваць да друку і выдаць гэты зборнік як мага хутчэй. “Я хачу на ўласныя вочы пабачыць сваю апошнюю кнігу,” – сказаў Бураўкін Шапрану і дадаў, што на ўсё пра ўсё яны маюць толькі два тыдні.

Праблема палягала ў тым, што вершы былі запісаныя ў двух нататніках і іх спачатку трэба было расчытаць і набраць на кампутары, затым зрабіць макет, вычытаць кнігу рэдактару і карэктару і нарэшце надрукаваць. Усю гэтую справу сябры Бураўкіна зрабілі за адзін тыдзень. І прынеслі надрукаваную…

ISBN: 978-985-7089-64-2

Год издания: 2014

Язык: Белорусский

Нагаварыцца з зоркамі : [вершы 2010―2013 гадоў] / Генадзь Бураўкін ; [укладанне С. Шапрана]. — Мінск : Кнігазбор, 2014. — 136 с. — (Бібліятэка Саюза беларускіх пісьменнікаў “Кнігарня пісьменніка”; выпуск 53).
500 экз.

Torvald5