Пакахай мяне, калі ласка...

Новую кнігу “Бібліятэкі Саюзу беларускіх пісьменнікаў “Кнігарня пісьменьніка” склалі сучасныя жаночыя апавяданьні. Большасьць твораў цягам апошніх гадоў друкавалася ў часопісе “Дзеяслоў”, большасьць…
Серия: Кнігарня пісьменніка
Издательство: Кнiгазбор

Morrigan_sher

Котик с печатной машинкой

1 апреля 2011 г. 14:44

Не дочитала. Не потому что неинтересно/скучно/плохо и т.д., а потому что шестым произведением в сборнике идет рассказ Югаси Коляды "Замалёукi з вясковага жыцьця" - божественно сюррный, юморной, милый, более похожий на дневниковую запись, но от этого не менее потрясающий - после которого просто не захотелось читать еще что-либо, дабы не испортить и не перекрыть впечатление.

Дочитывать буду точно.

Змест:
аўтары: Н. Бабіна ; В. Бабкова ; А. Бізяева ; В. Герасімчук ; К. Дземянчук ; Ю. Каляда ; З. Камінская ; Г. Кандрацюк ; П. Качаткова ; Х. Курчанкова і інш.

ISBN: 978-985-6930-41-9

Год издания: 2009