16 февраля 2021 г. 21:48

Я впевнена всі знають, що "Чорна Рада" - це перший історичний роман в українській літературі.

В ньому зображена відома історична подія - чорна рада,яка відбулася в Ніжині 1663 року.

Дуже важко мені далося читання цієї книги. Хоч я і прочитала її швидко, та мова написання, як на мене, надзвичайно важка. Але не дивлячись на це, мені роман сподобався. Я дуже люблю історичну літературу.

Люблю читати про життя, побут та звичаї українців. І автор прекрасно зобразив їх у творі.

В романі є все, кохання та ненависть, бійки та політика...

Тому ні на хвилину не пошкодувала, що перечитала цей твір. І, думаю, що ще декілька разів точно перечитувати буду.

28 ноября 2015 г. 22:06

Читал давно, еще в школе. Если честно, то любил книги из школьной программы, но эта вот с трудом пошла. И вроде исторический период взят неплохой, и сюжет интересный, и персонажи раскрыты превосходно. Но эту тоненькую книжечку в 100 страниц я осилил с трудом. Да и не смогла она зацепить меня.

18 декабря 2023 г. 23:59

Легеньке пригодницьке чтиво. Але якщо додатково поцікавитися описаними в романі подіями, стає веселіше. Із героїв найкраще прописаний Кирило Тур. Решта - доволі поверхнево. Акцент у творі, все ж, на подіях, пов язаних із чорною радою, а всі ці любовні лінії не мають вирішального значення.

Твір можна розглядати як старт для початку знайомства з історією України після визвольної боротьби Хмельницького.