1 июня 2016 г. 12:41

4 "Heaven might not be what everyone thinks it is, but that don’t mean it’s a myth."

Хотілось чогось такого, із знаком &, так сказати, і от я вкотре натрапила на Чайну М’євіля (вже довго до нього придивлялась) і мій внутрішній голос оживився і сказав: «Так, це воно». До слова, відкривши книгу я таки побачила там знак амперсанда, дуже багато знаків амперсанда))).

Між тим, це моє перше знайомство із стімпанком, а саме до цього жанру відноситься ця книга, і воно пройшло на дивовижу успішно! Хоч я і мала уявлення про цей жанр, який також називають паропанком, але як на мене занадто дивна назва, хоч мабуть і підходяща, адже спочатку читати було дивно.. але потім захопило і понесло на потязі по мрачнуватому та не дуже привітному, зате гарно прописаному, не дивлячись на невеликий об’єм твору, світу – Рейкоморю.

Так що М’євіль виявився чудовим автором (а їх взагалі не так вже і багато, тим паче в перекладі) для знайомства із цим жанром. Обрала цю книгу саме через невеликий об’єм, адже це на пробу))).

Доречі, що цікаво, вікіпедія каже, що Жуль Верн і Герберт Уеллс вважаються представниками стімпанку, тобто практично їх можна назвати одними із засновників цього жанру. Мені здається це дуже круто).

Також дуже порадували в книзі відсилки до Робінзона Крузо та Мобі Діка.

Читала у відгуках, що декому не дуже сподобались герої, кажуть, що не яскраві. А от мені, головний герой, Шєм ап Суурап із своєю вірою та простотою (яка межує із наївністю) та кажанчиком Дейбі, навіть дуже сподобався.

Крім того, на сприйняття книги дуже вплинуло те, що я частіше за все читаю в метро, і данний антураж для цієї книги був більше ніж підходящий. Декілька разів навіть відривалась від читання і думала: «не все вже так і видумано у цього Чайни». А якщо серйозно, то паралелі із нашим світом дійсно дуже чіткі.

Також, мабуть дуже круто взяти цю книгу в дорогу, якщо подорожуєш потягом.

І все таки, чому не п’ять, а чотири, можливо, спитаєте ви. Все через кінцівку, але не буду спойлерити.

Можливо, вам також цікаво знати чи пораджу я вам її читати. А я вам відповім. Якщо ви ще не читали цього автора і вам цікаво що ж все таки є цей стімпанк, то сто відсотково читати. Якщо ж ви вже читали інші твори М’євіля і вже, так сказати, спокушені читачі та поціновувачі цього жанру, то для вас ця книга може здатись слабкуватою, тож вирішувати все одно вам))).

Для мене ж ця книга виявилась чудовим аппетайзером у світі стімпанку, тому із нетерпінням чекаю на наступну зустріч із цим автором, та смачнющу порцію слів, і на те, як далі триватимуть наші стосунки із Чайною М'євілем, а я впевнена, що «далі буде..».

Источник