kallisto_kyiv

10 мая 2016 г. 12:49

Коли вибирала, що б почитати, хотілося чогось такого, як романи Роулінг про Корморона Страйка. Повелася на титули, авторка -- кількаразовий лауреат премії Агати Крісті. Книгу купила на літресі в перекладі Григорія Крилова. Не знаю, в чому виявилася проблема. Чи то в перекладі, чи то дійсно книжка сама по собі не дуже цікава. Дуже плутана розповідь, спочатку неясно, хто кому ким доводиться, незрозумілі ці стосунки між поліцейськими, багатозначні натяки, за якими врешті бачимо пшик. Читала, особливо не занурюючись, деякі сторінки просто пробігала очима, бо ну таке вже там було написано, що вникати в це не було ніяких сил. Складалося враження низькопробного чтива для поїзда.

За сюжетом в маленькому містечку на спіритичному сеансі в покинутому будинку помирає жінка. Від чого? Від жаху, який на всіх присутніх навіває будинок? До речі, з цими жахіттями в будинку вже аж занадто переборщили. Прямо всі там мало не свідомість від страху втрачають, але вперто пруться в цей покинутий старий будинок. Розслідувати це діло приїжджає ціла команда поліцейських на чолі з відомим інспектором Гамашем.

== спойлер == Крім всього іншого дивними виглядають і нападки на Гамаша, які влаштував його друг, зашкодив кар'єрі дочки і сина аж за океаном, а потім як ні в чому не бувало, подав у відставку. == кінець спойлера

Не рекомендую, даремно втрачений час.

Ось, до речі, декілька цитат. Думаю, тут перекладач або редактор-коректор, якщо він у них був, налажав, і в плутаному сюжеті теж він винен.

Наступила тишина, нарушаемая лишь стоном Клариных ног.

Жиль Сандон стоял перед камином, энергично впитывая тепло задней частью своих обширных джинсов.

Печеные бобы медленно готовились, хлеб поднимался,

По-прежнему не глядя на старый дом Хадли, он направился к бровке холма.

и ощущая запах отважных молодых цветов,

Перед ней были остатки завтрака. Крошки. Тарелка выглядела такой заброшенной, что Клара сунула в тостер два кусочка хлеба.

Гамаш почувствовал, как мороз побежал по его коже, и знал, что она под рубашкой покрылась пупырышками.