28 апреля 2016 г. 13:57

4 Хороший друг

Книга складається з різних оповідань які описують життя людей в попередні часи. Кожна історія плине ніби розмова з старшим поколінням і складається враження, що тобі розповідають про реальну людину з котрою був знайомий оповідач. В кожній історії є головний герой в якого не все вдається в житті і з часом постає переломний момент який постає фундаментом історії. Розв’язання проблем і дорога до майбутнього постає основною історії. Саме з таких історій простих людей і складається історія країни і світу.

«Клітка для вивільги»
Радянські часи, які згадуються, були не так давно і читаючи історію про співачку я ніби розмовляла з рідною людиною, слухала про життя її знайомої. Автор так легко і просто передає життя, побут, радощі і проблеми того часу що з перших сторінок починаєш симпатизувати і хвилюватися за головну героїню. Тут відсутні інтриги, вони тут були б зайві. Хоча впевнена що якби автор їх додав то по іншому твір не можна було би уявити.

Інша історія в книзі відбувалася ще за козацтва. Той час наповнений битвами, зрадами, проблемами з матеріальними речами, вірним коханням та покірністю батькам. Повість «Сповідь джури Самойловича» про людину яка розчарувавшись у війні заробляла на життя боями на базарах і за допомогою своєї вири в майбутнє своєї країни заснував місто Туровець. Людина яка вірила що вихований, розумний і патріотичний народ зможе відстояти честь країни та побудувати державу про яку герой мріє.

Книга наповнена переживанням за життя героїв і справжніми життєвими проблемами, більшість з яких є актуальною і сьогодні.