GraceMime

17 января 2016 г. 20:04

Для мене це була книга про те, як не втратити себе у жорстокому і непривітному світі, особливо, якщо ти "чуйне, добре і терпляче створіння", як приймати рішення в складних ситуаціях, зберігаючи чистоту совісті.
Міла - саме та особа, яку я розуміла повністю - вчинки, думки, рішення. Попри погане ставлення з боку матері і сестри, попри перше кохання, що стано розчаруванням, вона зберігала святість своєї душі. І як наслідок змогла допомогти всім, хто опинився в її просторі. А ще вона була мудрою по життю, не зважаючи на якісь там вісімнадцять років. Хоча не дай Боже комусь такого життя, що надто швидко вчить тої мудрості. Можливо, тому й Обліковець їй дістався особливий...
Лейла сподобалась силою духу і волі. Але в її образі, мабуть, зачіпається питання, як важливо знати хто ти, звідки і чому саме така. Міцні корені дають можливість вирости в міцне дерево, що впевнено зможе опиратись вітрам і бурям.
Ніби антагонують Надька, порожня і егоїстична, та Серафима, що любить доньку всім серцем. Правду кажуть, три кити формують долю: у кого народитись, у кого учитись, з ким одружитись.
А в кожного живого на землі, мабуть, таки є свій Обліковець, що збирає на терези золоті (печалі) й срібні (радощі) монетки - це його душа, а якщо допустити ймовірність існування карми і реінкарнації, то душа з вантажем попереднього досвіду.
Кінцівка роману залишає надію на хеппі енд і, як на мене, це абсолютно правильно - переживши негаразди і не втративши себе, всі мають право на те, щоб назбирати срібних монеток як найбільше.