30 июля 2015 г. 06:53

Це той випадок, коли книга цілком виправдовує очікування.

Чудовий історичний роман про Київську Русь, епохи Ольги і Святослава. Багато подробиць з побуту зробили його повним, живим. Такі книги чиютаються набагато цікавіше, ніж росповіді про діяння відоміх людей.

Автор зачемпив відразу декілька соціальних прошарків, показав як жили не тільки бідні, а й богаті люди. Він знайомить нас с побутом, традицями і важливими подіями епохи, яка стала основою для формування сучасної східної Европи.

На прикладі родини Малуші Склянеко показав, як жилось простим людям, як змінювався звичний уклад під впливом загальних змін, що відбувались в суспільстві того часу. Розколювались древні роди, люди почали прагнути більших матеріальних статків, забуваючи про своє коріння. Відмовлятись повністью від всього матеріального, звичайно теж не вірно. Тут потрібно знайту ту золоту середину, яка дозволить витримати вірний баланс.

Цікаво також було спостерігати за життям князів. І вони мало багато клопоту, оскільки тягар влади не такий вже і простий. Доводиться забувати про свое особисте і піклуватися в першу чергу про державу. Та це не лишає їх звичайних людських якостей.