30 сентября 2014 г. 22:07

Платона не варто розуміти, викиньте цю паршиву думку, що сповнює ваші розуми - не варто розповідати про форми правління, про те, кого і як Платон хоче вирощувати, не варто говорити про структуру книг чи її зміст. Ні. Це абсолютний абсурд.

Варто говорити про Платона, який просто вводить чи відновлює віру в ідею. Ви можете знайти гарну форму правління, ви можете бути справедливим, ви можете бути чесним. Можете! і це не залежить від коньюктури, все це залежить лише від вас. Платона варто розуміти, достатньо специфічно..
по перше: чому сократ? чому найвеличнішу свою працю, він, Платон довіряє Сократу? який є маргіналом, міським божевільним, головним героєм Аристофанівських комедій. навіщо Сократ?
Відповідь вже в питанні.
міський божевільний, маргінал, той хто вийшов за соціум і тільки той, може говорити про ідеальну державу. тільки той, може мислити справедливістю, тільки тому не потрібне матеріальне. Сократ це зародження світових Робесп'єрів, Сократ - це той, хто наважився вийти з печери і потім повернутись назад..

ми мусимо виходити з печери, мусимо вірити в ідеальне, воно сильніше за матерію, сильніше за будь-які форми..

і прошу, ніколи не говоріть про форми правління чи виховання дітей. ну, не про це говорить Платон, не про це..

наослоджуйтесь.