18 марта 2022 г. 20:08

0 Те, що зараз потрібно

Автор змусив мене посміхався з початку першої сторінки. Подібно до двох його попередніх чудових книг «Чоловік на ім’я Уве» і «Моя бабуся просить їй вибачити», «Брітт-Марі була тут» населена ексцентричними персонажами. Брітт-Марі — 63-річна панянка, провівши сорок років як домогосподарка, вона покидає свого чоловіка Кента, коли дізнається, що у нього стосунки з іншою жінкою. Це великий крок для неї, далеко за межами її зони комфорту, і чудовий підхід до історії Фредріка Бакмана.

Проблеми, з якими вона стикається, є універсальними. Всякий раз, коли Брітт-Марі хвилюється, вона прибирає, основним інструментом є харчова сода. Через центр зайнятості вона влаштовується на тимчасову роботу в невелике сільське містечко. У цьому місці проживає еклектична суміш громадян, які з усіх сил намагаються пережити кризу і все що на них звалилось. Промисловість громади дуже низька. Поява Брітт викликає неабиякий резонанс через її відверту чесність і соціальну непристосованість. По суті, історія підкреслює той факт, що у кожного своя боротьба, і ми всі час від часу потребуємо підбадьорення.

Історія химерна з великою душевністю та співчуттям. Я дійсно сміялась вголос кілька разів завдяки діалогу між Брітт та різними мешканцями міста, він включає кілька ніжних правдоподібних моментів, які покращують цю книгу. Бакман дотримується гарного балансу між гумором і серйозними проблемами. Кінець ідеальний, просто ідеальний. Мені дуже потрібна була історія «Брітт-Марі була тут». Це гарний засіб на декілька миттєвостей забути, що зараз відбувається у світі