1 февраля 2022 г. 23:43

4.5 Жахливо-прекрасно?/прекрасний жах?

«Містична мешап повість за мотивами твору Івана Нечуя-Левицького» - так написано в описі книги. Вперше стикнувся як з автором, так і з цим жанром в принципі, але мушу визнати – назва таки інтригує. Для початку, подивимось, а що ж за звір цей «мешап» і з чим його їсти. Чи ж не «Енеїду» І. Котляревського, підглянуту у Вергілія, нам пропонують.

Мешап (англ. Mashup — змішання) — жанр літератури, в основі якого лежить інтеграція класичного твору або історичного сюжету з фантастичними елементами. Основні сюжетні лінії і стилістика твору при цьому зберігаються, але видозмінюються через упровадження в оповідь таких фантастичних фігур, як вампіри, перевертні, зомбі, демони, роботи тощо.

Перед прочитанням я боявся того, що це просто «копіювати-вставити» і десь-там-на-фоні будуть зомбі. Я очікував якусь недолугу та легеньку абсолютно не самобутню хоррор-історію, яку автор-невдаха вирішив списати у майстра пера І. Нечуй-Левицького.
картинка devid2
Основа історії належить І. Нечуй-Левицькому, тут знайомі нам з класичного твору персонажі, локації, навіть діалоги, ОДНАК ця книга – абсолютно самобутня. На Вас чекають цікаві, захопливі, місцями жахаючі та навіть зворушливі оригінальні сюжетні лінії. Нові враження, для сучасних читачів, які бачили буквально все, і тепер шукають нових шокуючих вражень.

Герої твору І. Нечуй-Левицького опиняються в скрутній ситуації, навколо вже знайомого нам села Семигори сновигають сотні зомбі, кожен, хто помирає, повертається знову, але вже нечистю. Селяни мусять ходити зі зброєю, боронити власне життя та життя своїх близьких, та все ж тут є місце коханню, церкві, шинкУ, домашньому господарству, сватанню і навіть одруженню. На противагу, в іншому кутку рингу – не лише зомбі, а й перевертні, відьми, окультні ритуали та ще багато нечисті.

Не очікуйте легкої та хорошенько-цукрової історії приправленої гумором. Ця містична, захоплива, динамічна, місцями трагічна повість захопить Вас, як мінімум один вечір Ви не випускатимете цю книгу з рук. Впевнений, переважна більшість читачів легко осилять її за один вечір.

Можливо хтось з Вас крикне: «Ей, ану руки від класики!». Та між цією книгою і оригінальним твором не можна ставити "=", прочитавши один - сміливо читайте другий. Можливо комусь було нудно читати класичні твори шкільної програми, які (давайте визнаємо) видавались такими нудними в той непосидючий шкільний час, попереджаю - Ви не заміните цим твором "Кайдашеву Сім'ю" І. Нечуй-Левицького. Перед прочитанням я сумнівався, але книга мене приємно здивувала. Я прошу Вас дати автору книги шанс та зануритись у містичний світ українського села Семигори.

Не знаю, що б потиснув І. Нечуй-Левицький автору цієї книги – руку чи горло, однак мені книга сподобалась! Отож, читайте, точно не пошкодуєте, а можливо відкриєте для себе щось нове!