22 января 2013 г. 17:46

Перед нами класичний детектив. Яскравий представник нуару.
Сумнівався, читати цей роман чи ні. Так як попередній твір даного автора "Смерть у Бреслау" не справвив на мене сильного враженя.Проте, щось тягнуло до читання данного роману, можливо те що події відбуваються у Львові 1929 року і те що написано як було сказано у стилістиці "чорного роману" тобто нуару.
Мої побоювання виявилисся марними. Добре написаний детектив, переднами постає не звичний пересічному читачеві похмурий Львів, з повіями, кабаками, маніяками та не зовсім позитивним головним героєм. Який любить повій та добряче випити. Котрий підставляє хоч і паскудника, проте не винного увбивстві. Атмосфера міста Лева передана блискуче, львіська говірка, ледь вловимий шарм, покащик з назвами вулиць, так що можна відслідкувати маршути героїв.
Дехто порівнює Краєвського з Акуніним, і той і той пишуть детективи в стилі ретро. Але Акунін у свою чергу намагається показати красу царської Росії, її цікаву сутність, у Краєвського це лише по великому рахунку антураж. Так як перші нуарні романи писалися про Америку 30-х років, де рокові красуні та чоловіки в костюмах і капелюхах провертають пені афери, п'ють віски і безупинно палять. Тому так як, як Марек поляк - він переніс це все у 30 -ті роки в Польщу(не забуваємо, Львів на той час був Польщею).
Найбільше мене порадувала кінцівка, остані п'ять сторінок. Це я люблю в детиктивах -неочікуваність. Коли ти у голос промовляєш -ніфіга собі.
Загалом не жалкую, що прочитав, рекомендую всім хто любить детективи або тому хто хоче поринути у Львів кінця 20-х років рекомендую.