Aries_Domini

17 января 2013 г. 17:59

Геніальна поетеса і шляхетна людина. І ця збірка є такою само, як і її авторка. Можна розгорнути на будь-якій сторінці і знайти собі ліки на щодень.
Ліну Костенко я вчила напам'ять для власного задоволення. Її починаєш більше розуміти з віком. Допоки не вийшли нещодавні видання (на кшталт "Річки Геракліта", "Мадонни перехресть" та "Трьохсот поезій"), ця книга була єдиною найповнішою збіркою. Вона і досі - моя вірна супутниця, в якій знайдуться поради і розради практично на всі випадки життя. І написано це все так просто (на позір), що, здається, і сама б я так сказала, якби була обдарована поетичним талантом. До прикладу: "Вечірнє сонце, дякую за день!" І тепер щоразу, коли спостерігаю захід денного світила, я звертаюсь до нього тільки цими словами. А ще намагаюсь взяти на озброєння настанову, що "все на світі треба пережити. / І кожен фініш - це, по суті, старт". А чудові вірші про ліс! Це ж - м-м-м! Про політику, екологію, культуру, мораль. Про нас із вами.
Є гарний вислів, і я його підтримую: "Говорити про музику - те саме, що й танцювати про архітектуру". Краще прочитати одну книгу, ніж сто рецензій до неї.
Безумовна сучасна класика. У найкращому розумінні цього слова.