4 мая 2021 г. 21:50

Це друга книжка в циклі підліткових романів Сафона. Як на мене, то вона приблизно на одному рівні з "Володарем туману". Хоч особисто мені сюжет цієї здався менш цікавим за попередню.

А йдеться про двох близнят Бена та Шері, які були розділені практично відразу після народження. Маленький хлопчик потрапив до сиротинцю, а дівчинка залишилась зі своєю бабусею, з якою разом переховувалась. І тільки через 16 років вони зустрілися, щоб дізнатися таємниці свого минулого.

Над їхнім життям висить смертельна загроза. Вогняний привид хоче вбити їх. І братові з сестрою треба зрозуміти, що він таке і що йому від них треба.

А на допомогу їм приходять друзі Бена - члени клубу "Човбар сосаєті".

Чимось ось ця ідея мені схожа на історію з "Воно", так само група людей (дітей, хоча їм уже по 16 років) намагаються побороти незрозуміле зло - привида з минулого. Але, звісно, й зло інше, й локації інші, й мотиви теж інші. Але атмосфера схожа.

Книжка написана динамічно, нудьгувати немає коли, тому що весь час щось відбувається. Написане автором, як і в попередній історії, сприймається дуже легко, просто. Не дивно, бо це підліткове фентезі.

Ця книжка особисто мені була не така страшна, як попередня. Але вона про дружбу, підтримку, взаємну допомогу й любов до своїх ближніх. Про таємниці минулого й про те, що родину собі не обирають.

Історія не дуже глибока, але сюжет і його розкриття - класне. Тому дорослим читати буде цікаво також.

І "Володар туману", й "Опівнічний палац" написані так, що за ними хотілось би подивитися фільми.

Загалом мені сподобалось і я задоволена. Дуже хочеться прочитати продовження, а поки далі буду збирати всі книжки з циклу "Цвинтар забутих книжок".

Источник