8 апреля 2021 г. 21:00

5 Повчальна історія, яка актуальна і нині

Давно хотіла зануритись у часи Стародавнього Єгипту і фараонів, провідчувати той дух. У пошуках такої книги натрапила на польського письменника і його "Фараона".

По сюжету: описується життя молодого фараона Рамзеса XIII (вигаданого персонажа), який, намагається навести порядок у Єгипті, а саме зруйнувати владу жерців, яка, як він вважає, є згубною для народу і для династії фараонів.

Святі отці, в свою чергу, не збираються так просто поступатися і проти, хоч і справедливого та благородного, але, все ж, молодого і недосвідченого фараона, застосовують свої хитрі методи.
У романі є все - політика, релігія, традиції, війни, інтриги, махінації, кохання, маніпуляції, зради. У центрі цього всього стоїть влада, за яку готові з легкістю вбити, аби лише не втратити важілі впливу.

Вся ця довга історія - це, як на мене, такий собі каркас, під яким захована споконвічна боротьба між наївним, чистим, не зіпсованим добром і старим, досвідченим, хитрим злом.

Книжка дуже повчальна, я для себе знайшла багато речей, які зберегла у своїй пам'яті. В ній багато мудрості, глибини, правди, показано, яким чином уникнути тої чи іншої помилки (на прикладі фараона Рамзеса XIII, який наламав багато дров).
Мені весь час хотілося йому підказати "Для того щоб перемогти їх, ти маєш навчитися думати як вони!" А ще, зробити щось зі своєю пихою, що ти фараон, бо це пастка. Гординя - це завжди пастка.. Вона засліплює і забирає рештки тверезого мислення. Яке при такій владі в руках дуже потрібне..

Пізнавальним для мене був процес формування мумії після смерті людини. У найменших деталях, на кілька сторінок описано, як саме робили мумії з померлих. А також почерпнула цікаві знання про те, чому саме муміфікація була такою важливою. Схиляюсь до того, що вони могли мати рацію.

Роман мені сподобався. Мова жива і цікава. Легка.
Єдине, що письменник не згадав про жодну кішку. Я сподівалась їх там побачити. Згадувались кози, коні, жуки-скарабеї, навіть голуби, але жодної кішки. Можливо, автор просто поставив акценти на іншому, тому упустив цю маленьку деталь.