Nina_M

7 ноября 2020 г. 16:15

Направду мені дуже сподобався твір, і, якби я ставила "половинки" оцінок, це б точно було 4,5. Єдине, чого мені не вистачило в цій повісті - закінчення одіссеї малого Хроні. Але я розумію, що хотіла сказати такою кінцівкою авторка, бо ж, якби авторка планувала продовження історії, за 17 років однозначно б її написала.
У цьому виданні одразу є обидві частини "Злочинців з паралельного світу", тож таємниць для читачів майже не залишається, але думок після прочитання повісті вистачає.
Насамперед мене порадувало те, що ця книга є у переліку додаткової літератури для 7 класу. Сподіваюся, учителі (і вчительки) української літератури таки оберуть цей твір для позакласного читання. Адже, аналізуючи повість, можна показати дітям, що таке гарно й що таке погано без надмірного моралізаторства: одним із героїв є такий собі кіт Рата, що спочатку може здатися дітям крутим, але його вчинки й ставлення інших персонажів до нього настільки промовисті, що учні зрозуміють, як чинити не можна.
Більше мене вразила друга частина повісті, де Хроня та його друзі подорожують по Зоні. Авторка описує зону відчуження так, що мурашки по шкірі бігають. І не тому, що там вистачає різноманітних злочинців, а тому, що це й справді страшно - покинуте місто.
На мою думку, ця книга - розумний баланс між дорослим та дитячим світом, тому має сподобатися семикласникам. А отже, й стане ще однією сходинкою школярів до любові читати.

Для тех, кто читает на русском

Действительно мне очень понравилось произведение, и, если бы я ставила «половинки» оценок, это бы точно было 4,5. Единственное, чего мне не хватило в этой повести - окончание одиссеи Хрони. Но я понимаю, что хотела сказать такой концовкой автор, потому что, если бы автор планировала продолжение истории, за 17 лет однозначно бы ее написала.
В этом издании сразу есть обе части "Преступников из параллельного мира", поэтому тайн для читателей почти не остается, но мыслей после прочтения повести хватает.
Прежде всего меня порадовало то, что эта книга вошла в перечень дополнительной литературы для 7 класса. Надеюсь, учителя (и учительницы) украинской литературы все-таки выберут это произведение для внеклассного чтения. Ведь, анализируя повесть, можно показать детям, что такое хорошо и что такое плохо без чрезмерного морализаторства: одним из героев является некий кот Рата, который сначала может показаться детям крутым, но его поступки и отношение других персонажей к нему настолько красноречивы, что ученики поймут, как поступать нельзя.
Больше меня поразила вторая часть повести, где Хроня и его друзья путешествуют по Зоне. Автор описывает зону отчуждения так, что мурашки по коже бегают. И не потому, что там хватает различных преступников, а потому, что это действительно страшно - заброшенный город.
По моему мнению, эта книга - разумный баланс между взрослым и детским миром, поэтому должна понравиться семиклассникам. А значит, и станет еще одной ступенькой школьников к любви читать.

Книга прочитана в групі "Читаємо українською!"
Осінні ЧУдасії