kallisto_kyiv

26 августа 2020 г. 22:27

2.5

Завдання бінго про Антарктиду далося мені важко. Я не могла знайти нічого цікавого мені українською мовою, а російською знаходилася здебільшого всяка езотерично-містична маячня. Тому я вирішила зупинити вибір на біографії Амундсена, і заодно ознайомитися з серією ЖЗЛ, бо скільки її бачила, ніколи не мала з нею справи. Читала в ел. форматі.

Автор дуже ретельно і детально розписує все життя Амундсена, ледь не по днях від народження і до його зникнення в 1928 році. Не обходить увагою і Антарктиду, заради якої я затіяла це читання, але говорить про це лише побіжно - ну висадилися, пішли і повернулися, все нормально. Набагато більше уваги присвячено тому, як Амундсен вів справи, вів листування, готувався до експедицій, які мав стосунки з братами і коханими, видавав книжки, проводив лекційні турне різними континентами, судився за свої будинки і шукав гроші на подорожі. Оцій всій метушні приділено 95% книжки. А тому, що дійсно могло бути цікаво - саме подорожам, як він там все організував, що і як там було, що він робив і чому його харизма так гуртувала людей навколо нього, сказано лише мимохідь, кількома словами. Загалом склалося враження, що Амундсен був авантюристом в хорошому значенні цього слова. Сміливий, хоробрий, рішучий, цікавився усім новим, амбітний - хотів підкорити обидва полюси. Його любили люди - від простого народу до королів, йому пробачали поразки і невдачі, його підтримували і вітали захоплено в усьому світі, він мав сильних і багатих покровителів. Він знаходив величезні суми грошей на свої авантюри, і щоразу йому це вдавалося. Попри це, він не був ідеальним. Він так і не зміг одружитися, хоча мав не одне захоплення, але якщо він зміг підкорити Антарктиду, але щоразу втікав, коли амурна справа доходила до одруження. Тому нащадків він не має. І власне, як він жив, так і загинув - у пригоді, намагаючись врятувати експедицію біля північного полюсу. Ніхто так і не знайшов ні тіла Амундсена, ні літака, на якому він летів.

Читалося досить нудно, забагато води. Може, комусь і треба така детальна біографія, але мені не вистачило екшену, дії, якоїсь родзинки.