9 июля 2020 г. 23:01

4 Настільна книга лідера️

Мистецтво війни – це старовинний китайський трактат ведення війни, написаний ще в VI ст.д.н.е філософом і мислителем Сунь-дзи. Ця книга є основоположною для всієї культури Сходу та Китаю. На перший погляд істини викладені на її сторінках можуть здатися занадто елементарними, але треба дивитися ширше і підходити креативніше до їх використання.

Одного разу, я стажувався в адвоката по кримінальних справах. В нього серед різних законів було три книги, які допомагають краще розробляти стратегію захисту. Книга про основи психології, книга про ораторську майстерність та «Мистецтво війни» Сунь-дзи.

Спочатку для мене було не зовсім зрозумілим, як книга, про ведення воєнних дій, що видана 25-27 століть тому, може допомогти на теперішній день. Але саме ця книга встановлює основу психологічної націленості на перемогу, вивчення сильних і слабких сторін супротивника, а також військової хитрості.

До речі, багато цитат, що знаходяться на просторах соціальних мереж за авторством належать саме Сунь-дзи, ось наприклад:

«Кожна битва виграна ще до того, як вона розпочалася»
«Попередній аналіз дає змогу прокласти шлях до 50% перемоги»
«Не сподівайтеся, що ворог не прийде, а покладайтеся на свою готовність, чекаючи зустрічі з ним»
«Той, хто знає ворога й себе, ніколи не програє війни; той, хто не знає ворога, але знає себе, інколи виграє, а інколи програє; той, хто не знає ні себе, ні ворога, програє кожну баталію»

Китайці впевнені, що все, що можна було написати про стратегію і ведення переговорів, вже давно було викладено у цій книзі. Тому, усім зацікавленим дізнатися основу побудови військ, які можуть бути використанні в житті в багатьох інших сферах, рекомендую!

Ще більше оглядів на книги українською https://t.me/ka1dzen