5 мая 2020 г. 16:36

4 Казка для дорослих

Тема книги неймовірно цікава і актуальна - невпорядкований видобуток бурштину у Поліссі. Атору вдалося написати захопливий бойовик на цю тему. Буквально жодної сторінки без карколомних пригод, переслідувань, містики. Тут і спецпризначенці, і поліція, і національна гвардія. Ну і звісно ж старателі, які окрім помп, мають зброю і спроможні влаштовувати справжні революції місцевого масштабу. Не обійшлося без кровавих сцен, трупів, заложників, подружніх зрад і давнього потаємного кохання. Сюжет напружений і дуже динамічний. Але автору здалося замало реальних переслідувань, він вводить в текст містичні двобої безголового бурштинового коня і перевертня-лісовика, з усіма чарівними деталями й перипетіями (що більше притаманне фентезі). Автор вміло поєднує сьогодення з історією Анджея Яблонського і пов'язує їх з містичним сюжетом про бурштинового коня. Читач узнає, чому ж кінь без голови. На мій погляд, ця казкова лінія нівелює серйозність піднятої проблеми. переводячи її у площину казки, споконвічної боротьби добра і зла. Автор вміло прописує динамічний плин подій, читач в захопленні не відриається від книги. Це дуже добре! Але казковість, поділ на добрих і злих героїв, робить ці події якимось несправжніми, дещо навіть карикатурнми. Особливо образи майора Гайорона і Додіка, моменти, як жінки намагалися затушити пожежу від влитого в горлянку Володька самогону, як під час сексу Гайворона кусає за сідницю комар і він ледь не втрачає свідомість від страху, його москитна сітка. Кумедно! Кумедно дещо виглядає і постійне на ніч глядячи блукання у лісі різних героїв. Загальне враження: книга гарна, захоплива, чудово написана, вміло вибудована сюжетно, тримає увагу читача, опоетизований ліс і його духи. Це супер! Але якась вона трохи казкова і герої дещо схематичні, бо головну увагу автор приділив не характерам, а подіям. До речі, їх кількість дещо завелика. А любовні історії дещо штучні. Мені не вистачило глибини характерів і глибини розкриття проблеми.