unintended_mmm

19 ноября 2019 г. 18:43

Мандри. Вони завжди відкривають для нас щось нове: як у зовнішньому світі, так і собі самому.

Вся книга Сергія Мартинюка просякнута романтикою дороги. Двоє друзів дитинства вирушають у мандрівку, суть якої на початку видається дуже розмитою. Їхній шлях через всю країну повниться дивними людьми, найрізноманітнішими долями, несподіваними прихистками, деякими "вперше" і "востаннє", зустрічами з минулим і майбутнім, спогадами та ностальгією за дитинством дев'яностих, коханням, болем, щастям і, звичайно, пошуками сенсів. Бо будь-яка мандрівка, а особливо така, це завжди про пошуки себе, про філософські питання до самого себе, які мають велику імовірність залишитися без відповіді, проте які вдячні, що хоча б виникли в голові. Зрештою, пригода не може бути завершеною, якщо вона не відкрила тобі щось нове про себе самого, бо інакше - або це погана пригода, або вона ще поки не завершилась.

Для мене читання цієї книги було хвилеподібним. Якісь моменти ковталися швидко, як от дитячі спогади з дев'яностих (яка ж потужна ностальгія!), а інші читалися довго і важко, бо глобально Капітан Смуток - не мій герой, хоча певна привабливість в ньому є. І мандри можуть бути різними, навіть якщо мають на меті копирсання у самому собі. Приємним бонусом для мене стала несподівана кінцівка, яка вартувала усіх тих "важких" і довгих для мене уривків.

Від книги отримала задоволення, а останні глави взагалі пролетіли з запаморочливою швидкістю:)