4 мая 2019 г. 17:26

4 магія і зброя

Дивлячись на цю книгу перш за все хочеться відірвати руки тому, хто надав їй такої жахливої обкладинки. Після прочитання це бажання тільки посилюється, адже ця трешова картинка не має нічого спільного зі змістом книги, та навіть сцена, що зображена відбувалася навпаки - дівчина сиділа за юнаком, мала чорняве волосся і юнак був одягнений. Це злочин - подібні обкладинки, адже вони вбивають будь -яке бажання купляти книгу.
По самому сюжету - втікаючи від минулого полковник Саймон Трегарт переноситься в інший світ, де панують не лише закони сили, але і закони магії. Майже відразу він поступає на службу в державу Ескарп, якою правлять чаклунки і яка бореться з невідомим злом - колдерійцями, що вміють перетворювати живу плоть на ляльок - зомбі. Та хто такі ці загадкові колдери та звідки вони з*явилися? І чи не вихідці вони з інших світів, як і Саймон?
До плюсів книги варто віднести таки цікавий сюжет, але, на жаль, він розвивається надто швидко, при чому залишаючи по своєм розвиткові багато не закритих питань. Думаю, що відповіді на них мають бути в наступних частинах циклу. От тільки я сумніваюся, що КСД їх випустить. Надкусити і покинути - то надто в їхньому стилі.
Серед мінусів - відсутність карти. Чаклунських світ досить заплутаний тому карта б полегшила сприймання тексту і орієнтацію в подіях та просторі.
А ще мені здається, що Чаклунський світ колись давно читав Мартін, адже надто його Брієна схожа на нортонівського Бріана)
В цілому книга досить хороша, особливо враховуючи рік її написання - 1963.