Андре Нортон «Чаклунський світ» — рецензия

Оценка Ardoss:  4
магія і зброя

Дивлячись на цю книгу перш за все хочеться відірвати руки тому, хто надав їй такої жахливої обкладинки. Після прочитання це бажання тільки посилюється, адже ця трешова картинка не має нічого спільного зі змістом книги, та навіть сцена, що зображена відбувалася навпаки - дівчина сиділа за юнаком, мала чорняве волосся і юнак був одягнений. Це злочин - подібні обкладинки, адже вони вбивають будь -яке бажання купляти книгу.
По самому сюжету - втікаючи від минулого полковник Саймон Трегарт переноситься в інший світ, де панують не лише закони сили, але і закони магії. Майже відразу він поступає на службу в державу Ескарп, якою правлять чаклунки і яка бореться з невідомим злом - колдерійцями, що вміють перетворювати живу плоть на ляльок - зомбі. Та хто такі ці загадкові колдери та звідки вони з*явилися? І чи не вихідці вони з інших світів, як і Саймон?
До плюсів книги варто віднести таки цікавий сюжет, але, на жаль, він розвивається надто швидко, при чому залишаючи по своєм розвиткові багато не закритих питань. Думаю, що відповіді на них мають бути в наступних частинах циклу. От тільки я сумніваюся, що КСД їх випустить. Надкусити і покинути - то надто в їхньому стилі.
Серед мінусів - відсутність карти. Чаклунських світ досить заплутаний тому карта б полегшила сприймання тексту і орієнтацію в подіях та просторі.
А ще мені здається, що Чаклунський світ колись давно читав Мартін, адже надто його Брієна схожа на нортонівського Бріана)
В цілому книга досить хороша, особливо враховуючи рік її написання - 1963.

Анна Борисова «Там...»
Всем по вере его воздастся... Понравилась идея романа и его структура, но совершенно не понравилась позиция автора.
Теперь обо всем этом подробней. В…
NNNToniK
Андре Нортон «Чаклунський світ»
Началось всё с того, что я наконец-то посмотрела новые "Звёздные войны". Ну, писать о впечатлениях от фильма, пожалуй, тут неуместно - я и так уже на фикбук…
Villi_Lapsi
Андре Нортон «Чаклунський світ»
Почему-то когда читала эту книгу в голове была мысль: а, не похоже ли это на игру престолов, причём такую дешёвую версию. Не знаю, кому как, а мне вроде…
RiyaBooks