14 апреля 2019 г. 17:42

"В кожній психічно здоровій людині живе божевільний, що намагається вирватися назовні, - прорік крамар.-Я завжди так вважав. Ніхто не божеволіє швидше, аніж цілковито психічно здорова людина"

"Химерне сяйво" - 2-га книга з серії про пригоди невдахи -чарівника Риндсвінда. На небі Дискосвіту з*являється таємнича зірка, з якою пов*язують крах всього світу. Щоб уникнути цього краху 8 великих заклинань мають бути одночасно прочитані, та зробити це не просто, адже одне з заклинань вже давно засіло в голові у Риндсінда, а нашого героя не так і просто спіймати.
В цей час Риндсвінд з Двоцвітом та Багажем після падіння з диску опиняється в дивному лісі, де дерева вміють розмовляти. А ще знайомиться з найвеличнішим героєм всіх часів і народів - Коеном Варваром. От тільки Коену вже за 80, але це такий неймовірний персонаж.
Як і годиться, по ходу пригод спасається юна діва (правда заміж вона виходить за іншого), зустрічаються злобні і не дуже троллі, химерні крамниці, культ, що прагне убити всіх чарівників та, зрештою, і самі чарівники.
Книга написана саме в тому стилі Пратчетта, що змушує сміятися майже на кожній сторінці. Я реально вже давно так не сміялася, а сам Террі впевнено ввійшов до списку улюблених письменників. Браво!