2 марта 2019 г. 17:37

Я не фанат фентезі, і взагалі мало знайома із жанром. Але ніколи не пізно розширювати свої читацькі горизонти. Щоб хоч трохи виправити ситуацію, взялася закривати прогалини книжкою, яка є класикою жанру. І авторка її - визнана в світі письменниця із доробком у півтори сотні творів. Це всі мої критерії, у решті ж - вибір книги був сліпим.

"Чаклунський світ" Андре Нортон розпочинає однойменний фентезійний цикл. Головний герой Саймон Трегарт потрапляє із сучасності у інший всесвіт.
Відразу скажу, що мені забракло передісторії цього персонажа, адже рішення втекти у незнайомий вимір Саймон прийняв самостійно, проте очевидно під тиском небезпечних обставин, які залишилися для читача невідомими.
Нова реальність Саймона - це світ війн між дивними народами, життя яких тісно пов'язані з мореплавством, лицарством і надприродними силами. Герою випадає битися на боці Есткарпу, - міста, де панують жінки-чаклунки. Їхня сила древня і нерозривно пов'язана з жіночою честю. Самі жриці безстрашні та безкопромісні, за що вороги називають їх відьмами.
Атмосферно книжка нагадує середньовічну Британію, доволі динамічна і цікава. Але бажання продовжувати читати серію в мене особисто не викликала. Мабуть, щоб перетягти мене на бік фентезі-фанатів, потрібна якась сильніша книга.