31 января 2019 г. 20:37

3 Зрада за вірність...

Вже у зрілому віці у мене прокинулась любов до історії. У шкільні роки чи то не хотілось вчити, чи вчитель не подобався, але історією не цікавився взагалі. Та в даний час, переглядаючи пізнавальні програми, неодноразово спливали згадки про цей орден. І мене зацікавила його історія. Можливо через те, що я віруючий і цікавить релігійний напрямок. Можливо через те, що з цим орденом пов'язано багато таємниць, а таємне манить.
Якби там не було, та книга сама до мене прийшла. Мені дав її почитати один знайомий. І от я в передчутті...

Та передчуття мене підвело. Книга написана насправді як підручник з історії. Це дослідження. Дослідження Ордену тамплієрів від його походження, життя і до падіння.
Книга складається з трьох частин.

Перша частина являється передмовою до походження тамплієрів. В ній йдеться взагалі про становлення релігії. Про напрямки релігії, про сутички, які виникали між релігіями. Про напади мусульман. І весь цей розбрат плавно підштовхував до створення антиподу, протидії в більшій мірі саме мусульманам, які вороже ставились до християнської віри. Так і з'явився орден храмовників. Орден тамплієрів. Та саме ця частина для мене виявилась найтяжчою. Ці 100 сторінок через які я спочатку покинув книгу. Я вже навіть зібрався її віддавати. Та пройшло трохи часу, прочитав іншу книгу, перезавантажився і взявся за продовження.

Друга частина, насправді, пішла краще. Тут вже йдеться суто про хрестові походи ордену. Дев'ять хрестових походів. Дев'ять спроб взяти під свій контроль Святу землю. Дев'ять спроб приборкати сарацинів. Великі магістри, папи, королі. Різниця між тамплієрами та госпітальєрами. Це була справжня сила. Сила, з якою рахувались.

Та найбільше вразила третя частина. Падіння ордену. Те, як з ними повелись. Як їх зрадили. Як втоптали в багнюку. Жадібність і страх перед силою ордену зіграв з ними поганий жарт. І від всього цього було їх дійсно шкода. І не вірю я в ті наклепи, які сипались на них. А захоплююсь стійкості і хоробрості великих магістрів та членів братства. Мужність і вірність. Цими двома словами можна охарактеризувати цей великий орден.

Історія ордену цікава, пізнавальна, та все ж читається важко. Багато імен, багато дат. Суто історичний підручник. Можливо через це я і не любив історію) Та для поціновувачів знайдеться багато цікавих моментів.