15 января 2019 г. 05:38

5 Філософський роман стилізований під Середньовіччя від Майстра Германа Гессе

Чи є вірний шлях до розгадки таїни Буття? Хто першим його віднайде: вчений богослов чи сластолюбний митець?

Як і в багатьох інших своїх творах, в цьому романі Гессе порушує вічні філософські питання пошуку себе, свого місця у світі, пошуку щастя, гармонії та Бога. Майстер відкриває читачу прості тайни буття у романі, обрамленому атмосферою Середньовіччя, про двох друзів, що йдуть до Істини різними шляхами.

Хоч роман написаний простою мовою, зрозумілою кожному серцю, трактувати однобоко його не можливо. Можна розглядати головних героїв як два протилежні полюси однієї людини: жагу до релігійного аскетизму й одночасне бажання віддатись усім насолодам оточуючого світу. Можна персонажів розглядати і як різні від народження людські типи. Розкривається у творі й тема пригнічення своєї істинної природи та її пробудження.

Не можливо не відзначити поетичність прози Гессе. "Нарцис і Ґольдмунд" не вийняток. Втім не зважаючи на лірічність (у поетичному сенсі) роману, його сюжет динамічно розвивається та захоплюює. Тож книга читається на одному подиху.

Переклад Ірини Андрієнко-Фрідріх чудово підкреслює і доповнює багату мову твору.

Підбиваючи підсумки, скажу що залишився у захваті від цієї книги, як і від інших творів, написаних Германом Гессе. Раджу цей твір усім поцівновувачам філософської літератури, романтизму та поезії. А взагалі-то раджу його усім. Я впевнений, що книга відкриється кожній людині, що щиро ії читатиме.