zadnipriana

28 октября 2018 г. 09:58

Що відбувається в світі після того, як вірус припинив вбивства? Після того, як 98% населення країни вимерло?

Люди групуються, намагаються збудувати все спочатку. Цей світ — страшний і неймовірний водночас. В магазинах повно продуктів, в аптеках — ліків. Вулиці всіяні мертвими людьми і пустими будинками, дороги — автомобілями. Це світ, в якому одночасно є все і нічого. Занурюючись в текст, ти відчуваєш себе там, в цьому світі, де все починається спочатку. Моторошно, страшно, але як же цікаво!

Що робити? За що хапатися? Приймати закони, відновлювати електроенергію чи водопостачання? З цим стикаються герої другого тому.

Для мене ця книга не така динамічна, як перша, але дуже цікава! Всі герої вже знайомі — легше орієнтуватися. Тут чимало містичного і філософських роздумів, протистояння добра і зла, харизматичний і загадковий антагоніст, кохання, надії, втрати. Але ці втрати ще болючіші — бо ж за 2 томи з героями зріднюєшся.

Друга частина теж дуже кінематогоафічна — читаєш, але водночас і бачиш, і відчуваєш. Я не втомлююсь дивуватися тому, як автору словами вдається створювати і настрій, і атмоферу, це неймовірно! Останні 200 сторінок прочитала на одному подиху за один вечір, хоча першу половину книги читала дуже довго і не могла визначитися зі своїм ставленням.