4,2

Про пригоди селянина на мертвецькому святкуванні великодня, фантастичні пригоди героя трактуються як сновидіння п'яного Нечипора. Сюжет оповідання побудовано на фольклорних мотивах.

nimfobelka

8 января 2013 г. 19:56

Невеличке повчальне оповідання у дусі просвітництва про шкоду пияцтва. От чим мені імпонує Квітка, так це тим, що навчає без повчань, а, так би мовити, наочними прикладами. От є Нечипір, пиячить безбожно, все пропиває, допивається до того, що спілкується у церкві з мерцями чи то уві сні, чи то у нападі делірію. Цікава, смішна історія, висновки відповідні: не пийте, діти, горілку. Але на свята та "у кумпанії" пару чарочок можна :)

В основі - фольклорні мотиви. Мертвецьким Великоднем на Україні називали Чистий четвер. Згідно з повір'ям у цей день їжу було необхідно обов'язково запивати, щоб « прополоскати зуби» від скоромного. А в церкві цього дня, за повір'ями, збиралися небіжчики .

Форма: рассказ

Оригинальное название: Мертвецький великдень