Sandriya

Душа ведьмы, чутье шаманки, и я - психотерапевт

2 февраля 2015 г. 15:09

Зайди в холодну воду,
Не бійся намочити ноги,
Переплисти кілометри льоду
З дельфінами на той бік моря.
"Дельфіни"

Слушаю и пишу... Сразу оговорюсь: рецензия больше посвящена самому Кузьме, чем книге. Думаю, сегодня можно - сегодня его не стало с нами. Ужасное начало недели...

Я никогда не была фанаткой группы "Скрябин", не знала всех их песен, но помню, как еще будучи школьницей, смотрела "Шанс", не пропуская ни единого выпуска, мне очень импонировал их тандем с Наташей Могилевской:), помню - любила смотреть клипы Кузьмы по телевизору: "Спи собі сама" (я возмущалась, зачем они сняли там мною не особо любимую актрису Арнтгольц), дуэтный опять-таки с Могилевской "Ти мені не даєш". Я помню как подпевала безрассудной песенке "Гламур" "Мур-мур, ми любим гламур", недоумевала над "Шматой" и плакала под "Люди, як кораблі", "Мовчати" і "Старі фотографії". Многие песни Андрея Кузьменко мне часто хочется цитировать (я не забуду этих текстов, столь наполнены они смыслом)...

На глибині зустрічаються всі.
Так, ніби в морі місця нема.
І труться бортами, аж стогне земля
Від зависті, підлості й зла.
Хтось не доплив, бо йому помогли
Набрати повні трюми води,
Бо стати героями тої війни
Дуже хотіли вони.
"Люди, як кораблі"

Здається, шо то було так давно,
Коли в руках тримаю цей альбом,
Нам було абсолютно все одно,
Не маючи нічого мати всьо.
"Старі фотографії"

Ну, что ж... По поводу "Я, Паштєт і армія" хочу сказать - прикольно, именно это наречие, на мой взгляд, наиболее хорошо отражает смысл книги. Хотя я и не люблю солдафонскую тематику, тем не менее улыбку Скрябин у меня вызвал, не смотря на произошедшее. Андрей вообще был очень позитивным человеком, приятным, веселым, умеющим соединить смешное с разумным, что ему удалось и в этой книге. Наверное, именно благодаря тому, кто автор, тому, что я слушаю аудиокнигу (голос Кузьмы - отдельная песня=)), благодаря чувству юмора самого Андрея книжечка мне доставляет приятнейшие эмоции. "Я, Паштєт і армія" - юмористическая приключенческая история недостудентика-солдатика, смешная и правдивая (да, мои уши вяли от количества матерных выражений, но ведь действительно в армии общаются подобным образом), незамысловатая и расслабляющая, но никак не глупая.

Спасибо, Андрей Кузьменко, Кузьма Скрябин за юмор с умом, за душу с весельем, за "непустоту" человеческую. Спасибо. Вечная память.

картинка Sandriya

Спи собі сама, коли біля тебе мене нема...

Ветка комментариев

Пройшов тиждень з дня його смерті, а серце й досі не може заспокоїтись. Враження, ніби втратила близького друга: щирого, відвертого, правдивого, оптимістичного, позитивного. Так боляче! В стотисячний раз переслуховую його пісні, місцями такі пророчі. Так як і більшість, не була його фанаткою, я цінувала і любила його перш за все, за його близькість до людей, за щирість у розмові, за усмішку, яку він постійно викликав! Щодня передивляюсь його інтерв"ю. І це викликає постійний сміх крізь сльози. І запитання - чому?
Зараз слухаю його першу книгу - "Я, "Побєда" і Берлін" . Відчуття, що віт тут, що все добре, що знову будуть нові пісні, відверті інтерв"ю, нові книги. І з жахом розумію, що вже нічого не буде. Нам залишилось тільки те, що є. І дякувати Богу він залишив не мало). От наприклад, тільки восени створив своє власне радіо - S.R.A.K.A (таку назву тільки Андрій Кузьма і міг придумати, хоча розшифровується цілком пристойно - своє радіо Андрія Кузьменка) - там пісні, які відібрав сам Андрій, ті, які йому подобались і які він сам любив слухати. Дуже якісні пісні, не банальні, не попсові, маловідомі. Не знаю, чи можна сюди давати ссилки його, але може комусь буде цікаво - http://svoeradio.com/listen/Radio-S-R-A-K-A
А цю книгу, я ще тільки планую читати. Вірніше буду тільки слухати у виконання самого Андрія, інакше мені здається і не варто її читати.

Весь тиждень (вже! відчуття, що тільки вчора дізналася) тільки його пісні і вдома, і у дорозі... Величезне спасибі за радіо, навіть не знала про його існування - обов'язково послухаю! Приємного прослуховування!

Які схожі відчуття. Я теж тиждень нічого крім його пісень не можу слухати. І дома, і в дорозі, і на роботі. Ось тільки ще його радіо і можу слухати. І так хочеться не вірити в те, що він загинув!
Послухайте, думаю обов"язково сподобається. У такого музиканта просто не може бути поганий смак).
Дякую!