Різдвяний ріг достатку. Історії, які ховаються за традиціями коляди

Марк Форсайт

3,5

Марк Форсайт у книзі «Різдвяний ріг достатку» заглиблюється у витоки Різдва та значення, що стоять за традиціями та історіями, які ми сприймаємо як звичайні під час свят. Чи знаєте ви, чому ми…
Серия: Шедеври нон-фікшн
Издательство: Фолио

18 января 2021 г. 02:12

4 Розвінчує міфи про Різдвяні традиції. Кладязь цікавих фактів. Звідки пішло Різдво і хто створив Санта Клауса?

Не звичайні факти. Постіронія автора. Цинічний гумор.

А ви знали чому цілуються саме під омелою? Чому католики святкують Різдво саме 25 грудня? Звідки з'явилася різдвяна ялинка і традиція її прикрашати? А про Різдвяні листівки чи колядки, звідки вони взялися? І хто просував Святого Миколая? Чий жарт приписав Санта Клаусу сани і те, що він спускається димарем? Завдяки чому з'явилися північні олені, а Санта Клаус знайшов свій дім в Північному полюсі?

Про все це, і навіть більше у цій невеличкій книзі. Неймовірно гарно оформленій, і ззовні, і всередині. Багато невеликих ілюстрацій до кожної історії.

В книзі дуже часто згадується Ч. Дікенс, зокрема його "Різдвяна пісня в прозі" і "Записки Піквікського клубу".

Однозначно не наївна книга про Різдво. Вона скоріше покликана розвінчати міфи про…

ISBN: 978-966-03-9249-6

Год издания: 2020

Язык: Украинский

Обкладинка: тверда
Кількість сторінок: 112
Перекладач: Христина Кунець

18 января 2021 г. 02:12

Не звичайні факти. Постіронія автора. Цинічний гумор.

19 декабря 2020 г. 18:51

4 Загальні враження

В цілому книга сподобалася. Хоча книга англійського автора і більше він розповідає саме про традиції в Англії - все одно було цікаво читати про те як з'явився Санта-Клаус, чому Різдво святкують 25 грудня та про традиції святкування.

Книгу, здається, не сильно редагували. Є повтори слів або некоректне використання закінчень. Є ще речення, які в плані перекладу трохи нагадують Google Translate. Але цього не так багато в книзі, і думаю, в цілому все переведено досить коректно. Читати було легко.