4,1

У сваёй сёмай паэтычнай кнізе Вольга Гапеева працягвае даследаваць пакручастыя лабірынты ўнутранай рэальнасці, усё глыбей засвойваючы тое, што прынята лічыць навакольнай рэчаіснасцю.

Гэты зборнік…
Издательство: Галіяфы

xbohx

Диванный Эксперт

4 августа 2020 г. 14:33

Новы паэтычны зборнік Вольгі Гапеевай, ужо сёмы для паэткі, — танюткі і крохкі. У гэтай кнізе так шмат пра любоў да сябе, пра прыняцце сябе, пра тое, як жыць згодна са сваімі жаданнямі, а не чужымі.

усё ж галоўнае ў жыцці чалавека гэта яна сама

Калі ўсё жыццё баішся быць нязручнай, і чым больш баішся, тым больш нязручнай аказваешся. Бо заўсёды знойдуцца тыя, для каго ты нейкая не такая ці нават лішняя. Цэлы цудоўны верш пра гэта:

я складала сябе упоперак і ўздоўж хацела кампактнай быць змяшчацца ў валізку

Не старацца ўсім дагадзіць, думаць пра сябе. А галоўнае — не зважаць на ўсе запар меркаванні людзей вакол:

хто што падумае што скажуць людзі гэтыя людзі заўсёды яны нешта кажуць адрэзаць бы ім языкі

У вершах адсутнічаюць коскі ды кропкі, і толькі працяжнікі — як тонкія масткі паміж…

ISBN: 978-985-7209-51-4

Год издания: 2020