4,1

Чотирнадцятилітній Матвій, хлопчик із синдромом Асперґера, втікає до лісу, щоб знайти себе. Прагнучи порозумітися з власним «я», він розповідає про свої почуття, сім’ю, світ, який водночас розбився…
Издательство: Vivat

Bookoedka

23 июля 2019 г. 16:11

Історія про хлопчика Матвія із синдромом Асперґера, який втікає до лісу, шукаючи себе. А ще про рудого собаку, який став йому другом.

Нагадує мій власний спосіб втечі: закриваєш очі і подумки переносишся туди, де спокійно. Рахуєш до третього видиху, а коли відкриєш очі – можеш побачити як вітри спускаються з гір на вечірній 5 o’clock tea, а над промзоною чуєш як кричать чайки. І море у твоїй голові знаходить обсяг і звук у реальності: повз минає усе лихе і біль, ніби стерто було язиками хвиль. Метелик сідає на зап'ястя руки, приймаючи родимки за морські камінці.

Для мене це стало свого роду медитацією: уявляти себе на березі моря, де мені добре. Таке собі уявне місце сили, куди я йду, щоб відновитися. Нам усім часом важливо мати такий уявний притулок, власний край світу, де можна…

ISBN: 978-966-942-225-5

Год издания: 2017

Язык: Украинский

Bookoedka

23 июля 2019 г. 16:11

12 февраля 2019 г. 02:35

Мне кажется, что это всегда хороший вариант рассказывать о сложных вещах простыми словами. О взрослом мире через детское восприятие. И ты вроде воспринимаешь Матвея, как подростка, не совсем здорового, а значит через чур наивного и возможно не разбирающегося в жизни. Но оказывается, что он понял ее (жизнь) еще лучше, чем ты... Отдаленно сопоставила эту книгу с "маленьким принцем", потому что тут тоже мальчик, который дружит с мудрым животным. Но конечно не стоит сравнивать - совершенно разный посыл у книг.

Однозначно рекомендую прочитать. Времени много не займет, но след в душе оставит неизгладимо хороший и полезный.