Ksyhanets

26 августа 2016 г. 09:00

Рейч щодня їздить потягом в Лондон. Все одне й те ж: той самий потяг, ті самі люди, зупинка на семафорі і можливість хоч на кілька секунд з вікна поїзда зазирнути в будинок №15, в якому проживають, на думку головної героїні, ідеальна пара — Джес і Джейсон. Вони були такими ж, як хотілось бути їй. Такими, якими вони були з вже колишнім чоловіком п'ять років тому. Одноманітність днів порушує побачена картинка поряд з улюбленим будинком — Рейч поряд зі своєю ідеальною Джес бачить іншого чоловіка. А потім ще й новина про її зникнення сколихує все містечко.

Намагаючись допомогти в пошуках, як виявилось не Джес, а Меган (таке її справжнє ім'я), Рейчел йде до поліції. Але постійні проблеми з алкоголем та «знайомство» зі зниклою лише з вікна потягу ставлять під сумнів достовірність наданої інформації. Пошуки Меган стали для головної героїні ледь не сенсом життя, тому час від часу здавалось, що вона не сповна розуму. Мене взагалі дивувало, як її не забрали у відділок чи взагалі не відправили в психіатрію.

Розповідь ведеться від трьох осіб: Рейчел, нової дружини її колишнього чоловіка — Анни та зниклої Меган. Тому досить цікаво спостерігати одну й ту ж ситуацію з трьох різних ракурсів. Улюбленців в мене не було, як і не було ідеального персонажу: кожен зі своїми гріхами і заморочками. Часом навіть здавалось, що авторці не вистачило фантазії, аби зробити героїв хоч трохи особливими, а не з такими стереотипними звичками.

Зі ставленням до Рейчел було важко визначитись: з одного боку її було жаль — після шаленого кохання з чудовим чоловіком вона дізнається, що не може мати дітей, від цього сенс життя втрачається, вона починає захоплюватись алкоголем, а її чоловік знаходить іншу, яка пізніше йому народжує донечку. Але з іншого боку — через надмірне вживання алкоголю її звільняють з роботи, щовечора постійні дзвінки або ще гірше — відвідини колишнього чоловіка, провали в пам'яті, що стали вже нормою, просто вбивали все співчуття до неї — настільки вона здавалась жалюгідною. Історія зі зникненням дівчини трохи таки додала здорового глузду головній героїні, однак все одно осторонь цієї резонансної справи вона лишитись не може. Та чи дасть її наполегливість якийсь результат?

Загалом, цікаво. Читається легко, і якщо ви не Шерлок, як і я, то інтрига протримає вас до кінця.

Прочитано в рамках гри "Четыре сезона — Четыре сезона. Лето 2016. Замок у моря».

Я для себе вирішила, що родзинка роману саме в тому, що кожного з героїв одначасно хочеться і пошкодувати, й можна звинуватити в злочині. І я не Шерлок =) До кінця було цікаво.

Так, тут в кожного героя можна було знайти мотив для вбивства. І то так інтригувало. Особисто мене кидали підозри, як шлюпку під час шторму - то один вбивця, ні, мабуть, інший, а ні - ще хтось)) Не знаю, чому багато хто "заплював" роман. Як на мене, він цікавий.