12 сентября 2017 г. 09:14

Не буду приховувати, що будучи українкою, я не надто захоплююсь українською сучасною прозою. Але цю книгу я проковтнула за один день. Мабуть, вона мене захопила не стільки сюжетом, скільки проблемою, яку автор намагався підняти.

Що ми знаємо про СНІД? Чи усвідомлюємо, що ця хвороба не вибирає людей, що вона може торкнутися кожного, незалежно від його професії, соціального статусу чи способу життя. Адже головна героїня Даша зіштовхнулася з цим страшним діагнозом в найщасливіший момент свого життя - перед весіллям.
Ні, вона не нехтувала контрацепцією, не вела аморальний спосіб життя і не вживала наркотики, як вважали її друзі, коханий, батьки та односельчани.
Потрапивши в страшну аварію, повертаючись після знайомства з батьками майбутнього чоловіка, вона самовіддано намагалася рятувати життя тих, хто цього потребував. Але доля не була до неї милосердною. Невдовзі після тієї страшної події героїня дізнається, що вона ВІЛ-інфікована.

Страшний діагноз руйнує всі її плани на життя. Даша розуміє, що пережити це нещастя можливо тільки за підтримки близьких і рідних. Але люди набагато жорстокіші і егоїстичніші, ніж вона вважала раніше. Її зраджує найближча подруга та майбутній чоловік. І єдина надія залишається на батьків, котрі, як вважала героїня, повинні її підтримати в таку скрутну хвилину. Але, боячись людського осуду, вони відмовляються від доньки. Вони не вірять, що вона не повія і не наркоманка. Не вірять, що змогла інфікуватися, рятуючи людей під час аварії. І навіть більше - воліють, аби в неї краще виявили рак чи іншу страшну недугу, яка була б не такою осоромливою. Зрештою батько виганяє Дашу з дому.

Звичайно, читаючи сторінку за сторінкою, я так хотіла, щоб сталося чудо, і дівчина одужала. Але я розуміла, що СНІД - хвороба невиліковна. Терапія, яку пропонує сучасна медицина, може лише відтягнути неминучий кінець.

Боляче... Сумно... Важко...

Не хочеться навіть уявляти, що таке може трапитися з тобою, що люди, яких ти вважаєш рідними і близькими, на підтримку яких ти розраховуєш, як на цілющий ковток повітря, можуть відвернутися в найскрутнішу хвилину твого життя, встромити ножа в спину, обламати тобі крила.

Цю книгу варто прочитати. Світ став надто жорстокий. Потрібно щось в ньому змінювати. І в першу чергу слід починати з себе.