14 мая 2017 г. 20:53

Кожен із літературних жанрів має свою ґрунтовну базу, з неї і варто починати знайомство. У науковій фантастиці одним із атлантів є Артур Кларк та його "Космічна Одісея". Чи існує життя за межами нашої планети? Сучасна людина - це результат природного відбору, чи, може, якась позаземна форма життя допомогла нам стати високоінтелектуальною расою? І взагалі, що нам відомо про Всесвіт? Ми знаємо тільки те, що змогли побачити і дослідити із телескопів на Землі. Бо справді, після висадки людини на Місяць не було настільки значущих досягнень у підкоренні космосу. Чому я вам не розповідаю про саму книгу? Бо, не дивлячись на невеликий обсяг книги (221 с.), у ній стільки подій, що й не передати. Тут і австралопітеки із своїми першими свідомими думками, і подорожі на інші планети Сонячної системи, навіть божевільний суперкомп'ютер... А якщо вам не подобається цей жанр, або ви взагалі лінюх і не читаєте, просто подивіться фільм "2001: Космічна Одіссея" Стенлі Кубрика (до речі, один з кращих в історії науково-фантастичного кінематографу). Але якщо ви все-таки прочитаєте книгу, то вона не залишить присмаку байдужості, це я вам обіцяю. Навпаки, захочете читати продовження. Я хіба не казав, що це квадрологія?
P. S. А епілог книги взагалі вразить. Проте якщо переглянете його відразу, то нічого не зрозумієте без прочитання твору. Тому читати від початку!