23 января 2016 г. 00:09

Мерієн вчителька за професією і педагог за покликанням вирушає у далеку дорогу за пропозицією роботи. У неї непростий період в житті: в силу своєї сором`язливості, вона не знаходить розради у своєму товаристві. На особистому фронті теж не так все чудово: вона закохана, але не кохана. Їдучи в провінцію, вона навіть не здогадувалась, що опиниться в дивному будинку з не менш дивною господинею. Дім містить свої таємниці. Найглибші і найнедосяжні з них – таємниці жіночої душі. Господиня Ханна – дивна жінка, заточена у величезному маєтку і... у власній свідомості. Що потрібно зробити, щоб розірвати замкнуте коло? І чи наважеться вона розірвати вузи неволі не лише фізичної, але й душевної?
Єдиноріг – символ вірності, невинності. Чи зможе жінка, яка раз відступилась, нести непосильну ношу спокути довгі роки? І чи не будуть іншими бранцями цього непосильного вибору?
Книга ірреалістична, таємнича, я б навіть сказала ментально-готична. Проте Айріс Мердок змогла так майстерно описате те, що не піддається здоровому глузду, так майстерно і психологічно правильно, що все написане здається правдивим.