22 ноября 2015 г. 00:43

0 дякую що Ти залишив для мене сліди

Гарна тематична збірка казок та історій про судівство та культурний феномен правосуддя.
Серія "Сказки и мифы народов Востока" що готувалася Главной редакцией Восточной литературы - це дуже круті наукові видання. Не можна сказати що ця книжка видавалася в якості саме дитячого читання, хоча і не має в ній особливих "нецензурностей", по таких виданнях більшою мірою вивчають фольклор ніж насолоджуються ним. (Можна поєднувати, навіть рекомендується)
Тут все по-дорослому. Величезний вступ де аналізуються структурно-тематичні схеми будови епічних текстів про правосуддя, розділ з примітками до текстів, словник та список літератури, також структурно-тематичний вказівник по текстах. Помітно що матеріал для книги вибирався редакторами з любовью до предмета і важко чимось більшим заохотити читача власне читати.
Фольклорні джерела є ключем до Духу Історії, до того що я кличу закоханістю у предмет, що запалює і мотивує людину до знаннь, бо те що любиш хочеш знати ідеально, наче б ти сам це створив. Всі оці пісьні від бабусі в дитинстві, вишивані сорочки, традиції святкування важливих календарних днів - наче ковток свіжого повітря у катакомбах бетонного урбану. Ніщо краще не зберігає зв'язок між народами та часами ніж сюжети та ідеї що мандрують між людьми. Хіба є щось більш важливе за ті речі що поєднують людей і інтегрують їх до спільноти таких же як і вона істот?

Як казав Густав Малер: "Традиція - це не поклоніння попелу, Традиція - це передавання живого вогню", чого я бажаю і вам)