Marmosik

Експерт? Ну-ну..... Книголюб, кавоман та кицюнелюб

25 марта 2015 г. 13:32

Пане Володимире вкотре вельми дзенькую за ваші книги, за вашу говірку. Звідкіля ви черпаєте свої сюжети. Мабуть з розповідей батьків та знайомих. Одна за моїх прабабці прожила 98 років, була ровесницею ХХ сторіччя. І її життя були наповнене і просякнуте подіями минулого віку. Для багатьох країн ХХ століття стало переламним в їх історичному розвитку. Але стільки всього скільки пережив багатостражданний народ України, мабуть не пережила не одна нація. Скільки війн прокотилося її землі, чоботи скількох армій топтали її квітучу і родючу землю, скількох людей було вбито, зтерто з лиця землі, скількох було знищено в концтаборах фашистів та в бараках Сибіру совєтів.
Перед нами розгортається доля одного чоловіка з невеличкого полісько-волинського села. Вся його життя від першого кохання і до майже сторічного ювілею. Багато чого було в його житті, у більшості горе. Втрачене перше кохання. Саме страшне кажуть люди, то ховати своїх дітей. А коли чиясь рука відбирає одночасно і дітей і кохану дружину. Як не зійти з глузду, а допомогти тим що залишились. Як дивитись у вічі тим хто згубив життя, жити разом з ними. Як можна й на далі відноситись до людей відкрито.
Мені з кожним опіком на серці стає все важче і важче довіряти людям, і не тільки незнайомим. Часто тих кого давно знаєш наносять глибші рани. А Яків міг, мо' тому, що прийшов час мудрості, а мо' тому що не боявся втратити, бо втратив вже більше.
Чи можемо ми засуджувати його за деякі вчинки, не знаю. Дуже багато спірних питань і рішень приходиться приймати кожному в своєму житті. На його руках є кров винних чи невинних. Але ж кров його дружини та дітей теж на чиїхось руках. Іноді задаю собі питання, чому люди після війни стали так сильно пити. Можливо тому, що в оковитій намагаються забути жахіття воєнних років, ті річки крові, тіла вбитих. І саме головне вбитих не тільки на полі бої, але й підступно за наказом як ворогів народу, як жертву в ім'я чогось. Як заміноване поле, яке розміновували живими людьми… Для мене це одна за найстрашніших картин цієї книги.
Століття Якова – це історія нації показана через житті однієї людини Якова Платоновича Меха, його сім'ї, та тих хто був у його житті.

Книга прочитана в рамках игры книгомарафон 2015

Дякую за інтересний відгук. Чи є ця кніга в електроному вигляді?

Дуже рекомендую. Книга прекрасна.

Так є. Читала саме в електронному вигляді.

У мена вона перша на черщі "перечитати".

Хочу у нього перечитати І прибуде суддя.
А саме головне прочитати усі його твори.

Я теж)